Windows 10 je skvělý systém i pro starší počítače

Přechod na Windows 10. Vyplatí se?

Na základě získaných zkušeností mohu zodpovědně prohlásit, že využít bezplatného přechodu z operačních systémů Windows 7, Windows 8 a Windows 8.1 se rozhodně, dle mého názoru, většině uživatelů vyplatí. Jedinou skupinou, které nelze přechod na Windows 10 doporučit jsou uživatelé, kteří využívají specializovaný software, který není možné na Windows 10 spustit. Těch je však velmi malé procento.

Windows 10

Foto: Spraveno.cz na semináři o Microsoft Windows 10.  Autor Ivan Kvis.

Jak přejít na Windows 10 tak, abyste byli spokojení?

Pokud dodržíte níže uvedené body, stanou se z vás velmi pravděpodobně spokojení uživatelé nového operačního systému Microsoft Windows 10:

  • pro získání licence zdarma při přechodu z operačních systémů Windows 7, Windows 8 a Windows 8.1 proveďte upgrade na Windows 10 nejpozději do července 2016.
  • vždy proveďte tzv. čistou instalaci. Upgrade provedený na několik let používaný systém plný různého balastu, spyware a podobně, nevede nikdy k uspokojivému výsledku. Stejně tak je nutné provést čistou instalaci i u nově zakoupeného počítače nebo notebooku, protože ty bývají plné zkušebních verzí různých programů a utilit, které většinou nikdy nevyužijete a jen zbytečně zpomalují systém a přinášejí potíže nejen při upgrade. Toto doporučení je platné obecně a nevztahuje se jen na systém Windows 10.
  • nebojte se přejít na Windows 10 ani u starších počítačů nebo notebooků. U těch se sice může stát, že některá zařízení nebudou správně fungovat ani po čisté instalaci, ale zatím jsme nezaznamenali žádný případ, který by se nám nepodařilo vyřešit. Odměnou vám bude ve většině případů rychlejší chod systému než jste byli zvyklí u vašich předchozích Windows a samozřejmě mnohem delší podpora aktuálního systému ze strany Microsoft a výrobců aplikací.

Netroufáte si na instalaci Windows 10, nebo se vám při instalaci něco nepodařilo? Pro tyto případy jsme tu pro vás.

Servis PC Brno