Zabezpečení WiFi sítě

Spraveno.cz provedlo průzkum stavu zabezpečení sítí WiFi v Brně

Rozhodli jsme se udělat průzkum stavu zabezpečení soukromých WiFi sítí v domácnostech a firmách. Použili jsme telefon s operačním systémem Android a se zapnutou funkcí vyhledávání dostupných WiFi sítí jsme se pohybovali v ulicích Brna. Sledovali jsme, kolik sítí volně zachytitelných na ulici je nezabezpečených a tudíž pro každého volně dostupných.

Zjistili jsme velmi velký počet nezabezpečených WiFi sítí

Výsledek je šokující, ve městě v podstatě není potřeba mobilní internet, protože téměř na každém místě se vyskytuje nezabezpečená WiFi síť. Bereme v úvahu samozřejmě pouze sítě soukromých osob či firem, které o tomto problému ani netuší. Stávají se tak proti své vůli poskytovateli internetové připojení pro každého ve svém okolí. To je špatné. Mnohem horší je však fakt, že často každému z ulice nabízejí data ve svém počítači. A to je problém velký. Hodně velký.

Co je třeba udělat pro zabezpečení své WiFi sítě

Pokud patříte mezi nedobrovolné poskytovatele internetu všem kolemjdoucím a sousedům, pokud riskujete přístup nepovolaných osob do svého počítače, je třeba učinit nápravu ještě dnes.

Jak na to

Jestliže patříte do kategorie alespoň trochu znalých uživatelů, může vám pomoci podrobný a velmi srozumitelný návod od mého oblíbeného IT specialisty Radka Hulána. Návod najdete ZDE.

Pokud jste běžný uživatel a máte jakékoliv pochybnosti o dostatečném zabezpečení své WiFi sítě, kontaktujte nás ihned. Více informací o našich službách v oblasti instalací WiFi routerů najdete v článku Instalace WiFi routeru.

Jak objednat zabezpečení WiFi sítě

Zavolejte nám a domluvte si termín, který vám vyhovuje. Kontaktovat nás můžete také e-mailem nebo níže uvedeným kontaktním formulářem.

Zeptejte se nás...

Kontaktní formulář pro dotazy na službu zabezpečení WiFi sítě

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Předmět zprávy

Vaše zpráva

Před odesláním opište bezpečnostní kód:
captcha

Mohlo by vás zajímat:

Aktuality

Sdílejte: